Taekwondo

 1. Zajęcia i treningi

  Grupa dzieci

  Piątek 17.00-18.00  

  Grupa młodzieży

  Poniedziałek 18.30 - 20.30
  Środa 18.30 - 20.30
  Piątek 18.00 - 20.00

   

 2. Trenerzy

  Przemysław Pachla

     

   

   

   

   
  tel. 693 612 838
  poczta przemysław.pachla@gmail.com 
 3. Zawody

  ​W pierwszy weekend listopada 3-5.11.2017 r. nasi zawodnicy i zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego brały udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Pragi „Prague Open”. Nasz klub reprezentowali: Maja Maroszek, Diana Tronko, Nela Kusak, Nikola Janik, Kornel Klepak i Aleksander Toś. Miejsca medalowe zajęli: Diana Tronko złoto, Maja Maroszek, Nikola Janik i Nela Kusak srebro, Aleksander Toś brąz. Tym razem bez medalu, powrócił, ale z cennym doświadczeniem Kornel Klepak. Gratulujemy dobrej postawy na zawodach. Oprócz samego startu mieliśmy okazję podziwiać piękno Pragi. Na pewno tam jeszcze wrócimy w przyszłym roku silniejsi.


  20-22.10.2017 r. nasze zawodniczki sekcji taekwondo olimpijskiego brały udział w Międzynarodowym Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim w Nowym Sączu (Turniej Nadziei Olimpijskiej). Nasz klub wystawił 5 zawodniczek: Maria i Barbara Radoman, Maja Maroszek, Nela Kusak i Diana Tronko. Start w zawodach można uznać za udany. Pierwszego dnia zawodów na najwyższym stopniu podium stanęła nasza najlepsza juniorka 16 letnia Maria Radoman w kat -55kg. Kadetkom niestety nie udało się przedostać do strefy medalowej i odpadły po pierwszej lub drugiej walce. Drugi dzień zawodów potwierdził klasę młodziczki Diany Tronko, która zdecydowanie wygrała wszystkie walki w kategorii -40kg. Dodatkowo medal koloru srebrnego dołączyła po raz kolejny Maria Radoman w kategorii młodzieżowców U-21 (kat. wagowa -57kg). Gratulacje dziewuszki, trener jest z Was bardzo dumny.


  21 października 2017 r. w Chrościnie k. Opola odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, zawody punktowane zaliczane do współzawodnictwa dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. MMM są najważniejszymi zawodami w kategorii młodzików w Polsce. Dzieci rywalizowały w konkurencji walki, dwuboju oraz poomsae. Medale złote zdobyli: Flasiński Filip, Gordziewicz Jakub, Diana Tronko i Nikola Janik. Medal srebrny zdobyła Ninia Frycz, natomiast medal brązowy wywalczył Kacper Kusiak. Serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom gratuluję za bardzo dobrą postawę na zawodach. Trener P.Pachla


  ​W dniach 8-10.04.2016 r. sekcja taekwondo olimpijskiego KS AZS - AWF Wrocław wystartowała w Bydgoszczy w Pucharze Polski. W zawodach brało udział prawie 700 zawodników z 6 państw. Najlepiej z naszej siódemki spisała się najmłodsza, młodziczka Nikola Janik dla której był to pierwszy start w Polsce w konkurencji walki sportowej. Nikola w pierwszej walce pokonała w dogrywce zawodniczkę z Warszawy, w drugiej zdecydowanie wygrała z zawodniczką gospodarzy 27 : 1, w trzeciej wygranej, zmierzyła się z bardzo utytułowaną zawodniczką z Poznania 4 : 1. W walce finałowej uległa w tym dniu nieznacznie lepszej zawodniczce z Łomży. Ostatecznie zdobyła drugie miejsce. Na miejscach medalowych stanęli również Maya Kiernicka Allavena oraz Dorian Kondrajczak, którzy zdobyli medale brązowe. Duże uznania należą się pozostałym zawodnikom, którym nie udało się stanąć na podium za dobre i zacięte walki "do końca". Nasz klub poza medalistami reprezentowali: Kornel Klepak, Michał Mikrut (pierwsza walka wygrana), Maja Maroszek i Maria Radoman. Mamy nadzieję, że zdobyte doświadczenie z Bydgoszczy zaowocuje na kolejnych zawodach sportowych.


  19 marca 2016 troje zawodników KS AZS-AWF Wrocław, sekcji taekwondo olimpijskiego uczestniczyła w międzynarodowym turnieju w Niemczech - XVIII Oberlausitz Cup.
  Z
  awody zakończyły się bardzo dobrze. Maria Radoman nie miała sobie równych w kategorii -52 kg junior, Dorian Kondrajczak wygrał kategorię seniorską -58kg, a Maria Gawęcka zajęła 2 miejsce w kat -55kg junior. Ostatecznie reprezentacja Dolnego Śląska w klasyfikacji generalnej uplasowała się na miejscu pierwszym, wspólnie z klubami ze Zgorzelca, Bogatyni, Chrząstkowy i Bolesławca.
   


  Puchar Polski w Bydgoszczy (17-19.04.2015 r.) przechodzi już do historii. Wracamy do domu z tarczą. Najlepiej z naszej czteroosobowej ekipy spisała się Marysia Gawęcka, która ostatecznie zajęła pierwsze miejsce w kategorii -51kg. Reszta teamu również spisała się bardzo dobrze, gratulacje za dobre i ambitne walki. Nasz klub reprezentowali; Maria Gawęcka, Maria Radomam, Michał Dobrucki i Jan Kunicki. Po wygranym turnieju w Bydgoszczy Maria Gawęcka wspięła się na drugie miejsce w rankingu do kadry narodowej Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego w kat. -51kg.


  W pierwszy dzień wiosny wrocławskie AZS-iaki z taekwondo olimpijskiego nie odpoczywały. W tym  dniu odbył się międzynarodowy turniej 17 Oberlausitz Cup w Bautzen (Niemcy). Nasz klub KS AZS – AWF Wrocław reprezentowali: Maria i Barbara Radoman, Julia Łodzińska i Michał Dobrucki, wszyscy pokazali wielki hart ducha oraz wolę walki. Wszyscy zdobyli srebrne medale z wyżej wymienionego turnieju. Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Długi okres przygotowawczy oraz lutowe konsultacje sparingowe z jednym z najlepszych klubów w Polsce AZS OŚ Poznań w Karpaczu przyniósł pożądany efekt (treningi prowadził trener Kadry Narodowej Czech, z pochodzenia Hongkongczyk). Warto dodać, iż w ostatnim Pucharze Polski (turniej rankingowy), który odbył się w Kórniku Maria Radoman kat. – 51kg, zdobyła trzecie miejsce i aktualnie jest na drugim miejscu w rankingu Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnych zawodach sportowych.

   


   
  MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W TAEKWONDO OLIMPIJSKIM, OPOLE 2014
   
  19 października zakończyły się zawody rankingowe w kategorii młodzików, które jak co roku odbyły się w Opolu. Łącznie zdobyliśmy 5 medali z czego 2 srebrne i 3 brązowe. W walkach z naszej ekipy najlepszy okazał się być Oskar Rzycki, który zajął 2 miejsce w swojej kategorii wagowej, natomiast w konkurencji dwuboju Michał Dobrucki również 2 miejsce. Serdecznie gratulujemy i liczymy na lepsze starty w przyszłości.
   
   
  1 Dobrucki Michał 2m
  2 Rzycki Oskar 2m
  3 Kolankowski Mateusz 3m
  4 Wodziński Aleks 3m
  5 Poprawa Mikołaj 3m
  6 Mikrut Michał poza podium
  7 Zawada Jakub poza podium
 4. Obozy / zgrupowania

  w przygotowaniu

 5. Terminarz

  w przygotowaniu

 6. Galerie

   

 7. Dokumenty do pobrania