Snowboard

 1. Zajęcia i treningi

  Sala ul. Witelona
  Poniedziałek 16:00 - 17:00 Grupa starsza
  Piątek 16:30 - 17:30 Grupa młodsza
   
  Park trampolin – GoJump (ul. Długosza 59 )
  Środa 19:00 - 20:30 Zajęcia dla obu grup
 2. Trenerzy

  Dr Piotr Kunysz
  tel. 604 615 856
   
  Pracownik Zespołu Zimowych i Turystycznych Form Rekreacji Ruchowej, wieloletni kierownik Zespołu Sportów Zimowych. Prezes Stowarzyszenia Instruktorów i Trenerów Snowboardu, Trener II klasy, Instruktor Wykładowca SITS, Instruktor IVSI.

  Ponadto dr Piotr Kunysz jest głównym autorem podręczników o zasięgu ogólnopolskim:

  1)       Snowboard – śladami instruktora – 6 wydań, ponad 12 tyś sprzedanych egzemplarzy
  2)      Kitesurfing – łatwy i bezpieczny – 3 wydania, ponad 3 tyś sprzedanych egzemplarzy

  a także współautorem podręczników i programów:

  1)      Snowboard – technika, metodyka, szkolenie
  2)      Teoretyczne podstawy wybranych dyscyplin zimowych
  3)      Snowboard – gry, zabawy i ćwiczenia
  4)      Program nauczania snowboardu SITS

  Dodatkowo w roku 1998 był głównym konsultantem tłumaczenia książki ”Snowboard”, autorstwa Piusa Dieslera, wydanej przez wydawnictwo BK z Wrocławia.

  W 2011 roku reprezentował polskie środowisko instruktorów snowboardu na Międzynarodowym Kongresie INTERSKI w ST. Anton a w 2013  w Alpe D Huez na IVSI  Congress. Prezentowana przez dr Piotra Kunysza praca pt. „Selection test for beginners groups in snowboard” spotkała się z dużym uznaniem a prezes światowej organizacji  wystąpił o wyróżnienie prezentowanego referatu.


  Katarzyna Pokój

   

  Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Skończyła studia na Wydziale Wychowania Fizycznego ze specjalnością Menadżer Sportu. Wieloletnia siatkarka, od kilkunastu lat związana ze snowboardem i kitesurfingiem. Instruktor i menedżer szkół snowboardu i kitesurfingu. Skutecznie łączy pasję z pracą, cechuje ją duża skala cierpliwości co owocuje szybkim progresem wychowanków na wodzie i śniegu.Uprawnienia:Trener Snowboardu SITS, Instruktor IVSI, Instruktor POIK level 2.

 3. Zawody

  Puchar Polski PZN w SlopeStyle (11 luty 2017, Czarny Groń) – podium dla AZS AWF Wrocław

  W zawodach SlopeStyle (jazda po trasie zawierającej skocznie i przeszkody takie jak poręcze, boxy, ...) zawodnik AZS AWF Wrocław zajął 1-miejsce, z bardzo dużą przewagą punktową nad pozostałymi zawodnikami. Na podium stanął również kolejny zawodnik AZS AWF Wrocław – na 3cim miejscu uplasował się Adam Szkopek (student AWF Wrocław).

  Snowfest FESTIWAL (11 luty 2017, Szczyrk) – podium dla AZS AWF Wrocław + 2 nagroda za BEST TRICK
   
  Tego samego dnia, w godzinach wieczornych Kamil Knop wziął udział w bardzo prestiżowych zawodach, do których zapraszani są najlepsi zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji i Wielkiej Brytanii.
  Zawodnicy rywalizowali między sobą w 2 osobowych teamach. Nasz zawodnik, wraz z Nikodemem Franczakiem, stanął na najwyższym podium, kolejny raz triumfując tego dnia.
  Kamil zajął również 2 miejsce w konkursie na najlepszy trick tego wieczoru.

  Puchar Polski PZN w Big Air (12 luty 2017, Czarny Groń) – 2 miejsce dla Kamila Knopa
   
  W kolejnym dniu snowboardowego Pucharu Polski, rozgrywanego na Czarnym Groniu, nasz zawodnik zajął 2 miejsce, "odjeżdżając" czysto tylko jeden z 3 oddanych w konkursie skoków. To bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę to, iż do klasyfikacji końcowej brane były pod uwagę 2 skoki z 3 oddanych w finale.

  Kwalifikacje do finałów OOM 2017.
  Reprezentacja AZS AWF Wrocław brała udział w zakończonych już eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2017.
  Do finałów zakwalifikowali się i reprezentować Dolny Śląsk będzie w slalomie i slalomie gigancie: Klaudia Pytkowska i Olek Król.
  Przed nami jeszcze kwalifikacje do Snowboard Crossu, które odbędą się 23 lutego w Jurgowie – przygotowujemy się do nich, trenując obecnie na lodowcu Kaunertal (Austria).
   
  Przy okazji warto wspomnieć, iż Kamil Knop na początku sezonu (9 października 2016) wystartował w Austrii (lodowiec Kaunertal) na zawodach Kaunertal Opening i zajął 3 miejsce.
  Do końca sezonu czeka go jeszcze kilka startów a obserwując treningi i progres jaki robi, ... wydaje się, że to nie koniec sukcesów.
   
  To co potrafi Kamil Knop możecie zobaczyć na jego profilu FB: https://www.facebook.com/kamil.knop.7?ref=br_rs
 4. Obozy / zgrupowania

 5. Terminarz

 6. Galerie

 7. Dokumenty do pobrania