Paintball

 1. Zajęcia i treningi

  Treningi

  odbywają się w każdą sobotę od godz 8.30 do godz 12.00 oprócz przerwy wakacyjnej (sierpień) oraz dni turniejowych. Zespół trenuje na krytej Hali Oławka ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Na Niskich Łąkach 8 we Wrocławiu.
   

  Historia drużyny i osiągnięcia:

  Drużyna powstała w 2004 roku. Obecnie drużyna posiada czternastu członków. W latach 2013/20114 Drużyna uczestniczyła w europejskich rozgrywkach niemieckiej ligi paintballowej DPL. 
  Do największych osiągnięć drużyny można zaliczyć:
  Mistrzostwo Ligi PPLH-2007
  Mistrzostwo Ligi PLP2- 2009
  III miejsce Ligi Niemiecka DPL/Regionalliga- 2013
  VII miejsce Ligi niemiecka DPL/ III Bundesliga-2014
   

  Czym jest paintball?

  Turniejowa- sportowa odmiana tego sportu ukształtowała się w wyniku znacznego zmniejszenia terenu gry. Większa ilość odbywających się na świecie turniejów rozgrywały się na bardzo zróżnicowanym terenie. Ten aspekt spowodował (tak jak w piłce nożnej czy koszykówce) konieczność usystematyzowania pól i stworzenia ich standardu. W wyniku tego zostało stworzone pole Sub Air Ball – elementy boiska – nadmuchiwane przeszkody umożliwiające zawodnikom ukrycie się za nimi. Przeszkody te rozstawione są symetrycznie względem środkowej, poprzecznej linii pola na płaskim, trawiastym, równym boisku- obszarze o stałych wymiarach 50x45 metrów.
  Drużyna, aby wygrać mecz musi zdobyć określoną ilość punków (ilość punktów jest uwarunkowana poziomem ligi. W I lidze PLP to 5 punktów. W lidze amatorskiej lidze ALP to 3 punkty). Punkt zdobywa się przez „zdobycie” bazy przeciwnika poprzez naciśnięcie guzika w miejscu, w którym przeciwna drużyna zaczyna mecz.  W wersji turniejowej sport ten przekształcił się w bardzo widowiskową dyscyplinę, o bardzo szybkim przebiegu gry.
 2. Trenerzy

  Wojciech Barabasz
  504293291 
  w.barabasz@netwro.pl 

 3. Zawody

 4. Obozy / zgrupowania

 5. Terminarz

 6. Galerie

 7. Dokumenty do pobrania