Gimnastyka

 1. Zajęcia i treningi

   

  mgr Swietłana Gradzik - trener koordynator sekcji Gimnastyki Sportowej dziewcząt i chłopców
  tel. 795 451 789
  poniedziałek 16.00 - 21.00
  wtorek 16.00 - 20.30
  środa 16.15 - 21.00
  czwartek 17.15 - 21.00
  piątek 16.00 - 20.30

   

  dr Piotr Piestrak - trener najmłodszych grup naborowych dziewcząt
  tel. 606 107 258
  poniedziałek 17.00 - 19.30
  wtorek 17.00 - 19.30
  środa 17.00 - 19.30
  czwartek 17.00 - 19.30
 2. Trenerzy

  Małgorzata Sobera - Trener  gimnastyki sportowej

     

  tel. 503 403 473

  poczta malgorzatasobera@wp.pl

  Swietłana Tarkowska - Trener  gimnastyki sportowej

     

  tel. 506 056 089

  poczta svetar@wp.pl

   

   Marcin Dmytrów - gimnastyka sportowa

   

  tel. 726056388
   

 3. Zawody

  ZŁOTE GIMNASTYCZKI Z WROCŁAWIA !!!

  DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA POLSKI W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KLASY MŁODZIEŻOWEJ odbyły się w Nysie w dniu 26.11.2016. Zawodniczki KS AZS-AWF Wrocław spisały się medal i to na złoty (!!!), wyprzedzając drużyny z Krakowa, Szczecina, Zabrza, Katowic, Gdańska, Łodzi, z których kluby mają długoletnie tradycje w gimnastyce sportowej i znacznie lepsze warunki bazowe do uprawiania tej dyscypliny sportu niż nasze gimnastyczki.  Prawda jest też, że gdyby nie władze AWF we Wrocławiu i klubu AZS-AWF nie moglibyśmy szkolić młodych adeptów gimnastyki na takim poziomie.

  Najwyższe słowa uznania dla ciężkiej, codziennej pracy trenerskiej należą się trenerom, bez których nie byłoby takiego sukcesu, a są to: Swietłana Gradzik – trener główny, Marcin Dmytrów – drugi trener oraz Paula Kwiczala – instruktorka, studentka AWF. Swój wkład w sukces złotej drużyny ma także dr Piotr Piestrak – pracownik Zakładu Gimnastyki AWF, który wszystkie te zawodniczki przygotowywał do sporu wyczynowego na wstępnym etapie szkolenia. Do niedawna współpracował z nami także Janek Zajdel.

  Skład złotej drużyny:

  Oliwia Semba, Natalia Ługowska, Weronika Belicak, Ida Berezowska, Oliwia Hyszczyn (na zdjęciach w biało-czarnych strojach).

  W zawodach brały udział również młodsze zawodniczki, tworząc niepełny skład drugiej drużyny naszego Klubu: Zuzanna Kalisz, Wiktoria Bąk, Aleksandra Fabijan (na zdjęciach w strojach różowo-czarnych). Start drugiej drużyny, pierwszy na takich zawodach, trenerzy oceniają bardzo wysoko.

  Wyniki w klasyfikacji drużynowej:

  1. KS AZS AWF Wrocław I - 232,900 pkt.
  2. TS Wisła Kraków I - 229,565 pkt.
  3. MKS Kusy Szczecin I - 228,898 pkt.
  4. NTG Nysa - 226,700 pkt.
  5. UKS AS Olimpijczyk Gdańsk - 226,116 pkt.
  6. MKS Gdańsk - 220, 533 pkt.
  7. TS Wisła Kraków II - 219, 782 pkt.
  8. KS Korona Kraków - 217,982 pkt.
  9. KS Iskra Zabrze - 217,348 pkt.
  10. UKS SP7 Łódź - 213,765 pkt.
  11. MKS Kusy Szczecin II - 212,866 pkt.
  12. KS AZS AWFiS Gdańsk - 189,366 pkt.
  13. KS AZS AWF Wrocław II - 151,982 pkt.
  14. MKS Pałac Młodzieży Katowice - 61,233 pkt.

                                                                                                Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

                                                                                                            KS AZS-AWF Wrocław

                                                                                                              Małgorzata Sobera


  Mała Olimpiada w Gimnastyce Sportowej  - Szczecin 8-9.10.2016

  Zawodniczki i zawodnicy KS AZS-AWF Wrocław wzięli udział w zawodach ogólnopolskich pod nazwa „Mała Olimpiada”, do których dostało się po 12 najlepszych zawodników/czek z każdej strefy na zawodach Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w 2016 roku. Nasi młodzi adepci gimnastyki sportowej spisali się „na medal”:

  Natalia Ługowska:

  1 miejsce - wielobój
  1 miejsce - finał na równoważni
  2 miejsce - finał na skoku

  Oliwia Semba:

  2 miejsce - wielobój
  1 miejsce - finał na skoku
  1 miejsce - finał na poręczach

  Weronika Belicak:

  5 miejsce - wielobój
  4 miejsce - finał na poręczach 
  5 miejsce - finał na równoważni

  Weronika Słabczyńska:

  21 miejsce - wielobój
  6 miejsce - finał na równoważni

  Ida Berezowska:

  17 miejsce - wielobój
  4 miejsce - finał na równoważni

  Patryk Ługowski:

  12 miejsce - wielobój
  3 miejsce - finał na drążku         

  Kacper Krymarys:

  47 miejsce - wielobój

  Trenerami w/w gimnastyczek i gimnastyków są: mgr Swietłana Gradzik – kierownik wyszkolenia, mgr Marcin Dmytrów – trener oraz Paula Kwiczala – pomocnik trenera (studentka AWF). W wyszkoleniu zawodników o zawodniczek brali również udział dr Piotr Piestrak – pracownik AWF i Jan Zajdel – pomocnik trenera.

                                                                                                               

  Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

                                                                       Dr hab. Małgorzata Sobera, prof. AWF Wrocław

   


  Sekcja Gimnastyki Sportowej Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław
  Zawody „Mała Olimpiada”

  Siemianowice Śląskie 10-11.10.2015

  Zawodnicy i zawodniczki naszego Klubu wzięli udział w „Małej Olimpiadzie” – zawodach dla 12 najlepszych z każdej strefy po Młodzieżowych Mistrzostwach Młodzików w 2015 roku.

  Najlepszy w wieloboju, wśród 48 chłopców z całej Polski, okazał się OLIWIER PUTZ, który wygrał też finał na drążku.

  Zawodniczki naszego Klubu dzielnie walczyły w wieloboju i zajęły miejsca:
  Oliwia Semba – 12, Maura Stępniak – 13, Ługowska Natalia – 22 i Belicak Weronika – 27. Zawodniczki: Izabela Młot i Nina Topolnicka startowały w zawodach towarzyskich i zajęły w finałach odpowiednio 1. i 2. miejsce.

  Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, trenerami wpsółpracującymi są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej.


  Zawodniczki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław sekcji gimnastyki sportowej wzięły udział w zawodach strefowych MMM w klasie młodzieżowej i III – strefa południowa, które odbyły się w Katowicach w dniach 5-6.06.2015 zdobywając łącznie 8 medali

  Najlepsza w czwórboju klasy III oraz w finałach na skoku i 2. na poręczach okazała się NADIA CEDRO (9 lat), która z Katowic przywiozła 3 medale. ANNA KLEPCZYK (9 lat) w finale w nowej konkurencji ćwiczeń na drążku w paskach zajęła 5 miejsce.

  Bardzo dobrze spisały się zawodniczki klasy młodzieżowej (kategoria do lat 8). Srebrny medal w wieloboju zdobyła OLIWIA SEMBA (7 lat), a miejsca od 5 do 7 zajęły kolejno MAURA STĘPNIAK (8 lat) WERONIKA BELICAK (7 lat) i NATALIA ŁUGOWSKA (7 lat). Zawodniczki musiały walczyć z 32 uczestniczkami zawodów z województw opolskiego (klub NTG Nysa) i śląskiego (Iskra Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Katowice). Szczególne brawa należą się debiutantkom: Oliwii, Weronice i Natalii, wszystkie zajęły miejsca w pierwszej 8. i tym samym dostały się do jesiennego finału Mistrzostw Polski w Klasie Młodzieżowej.

  Niestety w tym roku nie starowały, z powodu choroby, nasze dwie bardzo dobre zawodniczki IZA MŁOT (8 lat) i NINA TOPOLNICKA (8 lat) szkoda, bo medali byłoby jeszcze więcej.

  Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, trenerami wpsółpracującymi są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej.

  Na uwagę zasługuje fakt, że opiekę mentalną i wsparcie dla młodych zawodniczek podczas startu wzięła na siebie nasza 15-letnia gimnastyczka OLGA BORYSŁAWSKA.

  Koordynator Sekcji Sportów Gimnastycznych

  Małgorzata Sobera

   


  W dniu  17.05.2015 w Nysie odbyły się Międzyklubowe  Zawody Młodzików w Gimnastyce Sportowej Chłopców. W zawodach wzięło udział 39 chłopców w wieku 7-9 lat z czterech klubów gimnastycznych:

  KS AZS-AWF Wrocław

  NTG Nysa

  KS Korona Kraków

  KG Radlin

  Reprezentanci naszego Klubu świetnie rozpoczęli letni sezon startowy.

  Oliver Putz pokonał wszystkich 17 chłopców w swojej grupie wiekowej 9-latków i wygrał 4-bój (ćw. wolne, skrzynia, skok i drążek) zdobywając łącznie 57,7 pkt. Drugie miejsce zajął zawodnik z Nysy Cezary Jaseniuk  – 57, 4 pkt., a trzecie – Krakowianin Jan Rusek – 55,4 pkt.

  Bartłomiej Woźniak  startował w młodszej grupie 7-8-latków i zajął dobre 5. miejsjce z sumą  53.5 pkt.  ustępując miejsca zawodnikom z Krakowa i  Radlina.

  Nasz debiutant Ługowski Patryk uplasował się w środku listy na 11. miejscu (50,50 pkt.), co dobrze rokuje na przyszłość. Patryk ma dopiero 7 lat i od niedawna ćwiczy regularnie gimnastykę sportową.

  Start na czterech całkiem różnych przyrządach jest dla tak młodych zawodników nie lada wyzwaniem, ale jak widać wszyscy poradzili sobie wspaniale.

  Trenerami chłopców w KS AZS-AWF Wrocław są: Marcin Dmytrów i Jan Zajdel.

  Trenerem koordynatorem szkolenia jest mgr Swietłana Tarkowska – trenerka Sekcji Gimnastyki Sportowej Kobiet i Mężczyzn.

                                                                                                Małgorzata Sobera – koordynator

  Sekcji Sportów Gimnastycznych w KS AZS-AWF Wrocław


  9-10 kwietnia 2015r. w Poznaniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Układach Zbiorowych oraz Ogólnopolskie Zawody o Puchar Prezesa PZG (Gimnastyka Artystyczna).
  Klub Sportowy AZS-AWF Wrocław reprezentowała bardzo liczna ekipa. Wystąpiły trzy nasze „zbiorówki”: 
  Maluszki (rocznik 2009), w składzie: Maja ZIMIERSKA, Hanna STEMBALSKA, Maja TUROŃ, Maja CEBULSKA, Martynka WESOŁOWSKA oraz Blanka MIKOŁAJCZYK
  „Cola” (rocznik 2008), w składzie: Aleksandra ŁOWIŃSKA, Nikola BUCZEK, Julia HUBER, Natalia KRUK, Weronika LAMBERSKA, Julia DĘBSKA oraz Amelia SOZAŃSKA
  „Prhaps-y” (rocznik 2006/2007), w składzie: Kinga TYRCZ, Magdalena NIEPLOWICZ, Weronika WOLSZA, Laura KRZYWULSKA, Malwina ŚLIWIŃSKA, Lidia DOLACKA oraz Natalia NOWAK
  W zawodach indywidualnych o Puchar Prezesa PZG (układ taneczny i skakanka) reprezentowały nas: Weronika LAMBERSKA, Kinga TYRCZ, Magdalena NIEPLOWICZ, Weronika WOLSZA oraz Laura KRZYWULSKA
  To był pierwszy start naszych najmłodszych zawodniczek, pełen emocji, radości (ale też i łez). Publiczność kibicowała wszystkim naszym „gwiazdeczkom”.
  Dziewczyny wystąpiły REWELACYJNIE !!!!!!!!!
  GRATULUJEMY :-)

  17-18 kwietnia 2015 r. - nasze "artystki" ruszyły na podbój Słowackiej Nitry. :-) Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Zosia BIEL (8 miejsce), potem Zuzanna PIASECKA (2 miejsce) i Martyna ŻUK (20 miejsce), a na zakończenie w kategorii seniorek mogliśmy oglądać Monikę PILAS (6 miejsce)... :-) … Gratulujemy ….


  W dniach 11-12 kwietnia 2015 w Bielsku Białej odbył się XI Ogólnopolski Turniej Beskidów. W zawodach tych wystartowało ponad 100 zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych. AZS-AWF Wrocław reprezentowały: Urszula Janiszewska (w kategorii juniorek Ula w pięknym stylu wywalczyła 12 miejsce), Zuzia Piasecka (która startując po raz pierwszy w kategorii juniora młodszego ze starszymi od siebie koleżankami uplasowała się na 13 pozycji) oraz Zosia Biel (z zaszczytnym 5 miejscem w kategorii młodzika).


  19 marca 2015r. w IX Liceum Ogólnokształcącym podczas mistrzostw aerobiku, nasze najmłodsze gimnastyczki prezentowały swoje umiejętności z zakresu gimnastyki artystycznej.

  To był kolejny wspaniały występ.

  Były ogromne brawa, gratulacje, podziw dla niezwykłych umiejętności dziewczynek, dyplomy, a potem super zabawa … i oczywiście zaproszenie na występy w przyszłym roku. Do zobaczenia …


  07 marca 2015r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 16 przy ul. Wietrznej 50, odbyły się Dni Otwarte. 
  Świetnie zaprezentowały się nasze zawodniczki
  , promując gimnastykę artystyczną swoimi występami. Publiczność długo oklaskiwała pokazy naszych „gwiazdeczek”, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

   


  Nowy sezon startowy w Gimnastyce Artystycznej rozpoczęty.

  Jako pierwsze w I-wszej edycji Pucharu Polski, który odbył się w Gdyni w dniach 07-08 marca 2015r., wystartowały Monika PILAS (w kategorii seniorek) i Urszula JANISZEWSKA (w kategorii juniorek). Dziewczyny zaprezentowały się super – gratulujemy !!!

  Przed nimi kolejne zawody w Bielsku Białej, na Słowacji, w Austrii i …………….

  Już teraz trzymamy kciuki!


  Kolejny – czwarty już w tym sezonie - sukces zawodniczek i zawodników Sekcji Gimnastyki Sportowej KS AZS-AWF Wrocław!

           W dniu 06.12.2014  w Łodzi odbyły się towarzyskie zawody Mikołajkowe w Gimnastyce Sportowej Dziewcząt i Chłopców  klasy młodzieżowej (rocznik 2006/2007). W zawodach startowało łącznie  po 20 zawodniczek i zawodników z 4 klubów Polski : Krakowa, Szczecina, Łodzi i Wrocławia.

           Reprezentantki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław zajęły całe podium w kolejności: 1. Nadia Cedro (8 lat), 2. Izabela Młot (7 lat) i 3. Anna Klepczyk (8 lat), 6. Nina Topolnicka (7 lat), 12. Maura Stępniak (7 lat). Pani Trener Swietłana Tarkowska była bardzo dumna ze startu swoich podopiecznych i została poproszona o udzielenie wywiadu dla regionalnej telewizji.  

           Bardzo dobrze spisał się też nasz zawodnik Oliwier Pütz, który zajął 4. miejsce w wieloboju pomimo bardzo dobrego wykonania wszystkich układów. Drugi nasz zawodnik Bartłomiej Woźniak, tym razem zaliczył słabszy start, ale trenerzy pokładają nadzieję, że następny sezon będzie znacznie lepszy. Bartek jest  o rok młodszy od Oliwiera i w przyszłym roku ma szansę pokazać co potrafi.

  Trenerem głównym chłopców jest Marcin Dmytrów (student AWF W-W, były gimnastyk z Nysy), a pomocniczym Jan Zajdel (były gimnastyk z Nysy). Obaj trenerzy pracują solidnie przygotowując zarówno chłopców jak i dziewczęta do startu  w zawodach. Sukcesu podopiecznych w/w trenerów są najlepszym sprawdzianem ich pracy na sali gimnastycznej.

  Zawodniczkom, Trenerom i Rodzicom serdecznie GRATULUJEMY!


  DRUŻYNOWY PUCHAR POLSKI W GIMNASTYCE SPORTOWEJ KOBIET
  KLASA MŁODZIEŻOWA – ZABRZE 22.11.2014

           W dniu 22.11.2014  w Zabrzu odbyły się zawody  - zawody dla zawodniczek z całej Polski w najmłodszej kategorii – klasy młodzieżowej (rocznik 2006/2007). W zawodach startowało łącznie 59 zawodniczek reprezentujących 11 drużyn. W drużynie stratuje 5 zawodniczek, ale do końcowego wyniku drużyny liczą się 4 najlepsze oceny na danym przyrządzie, a ich suma stanowi wynik drużyny.

           Reprezentantki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław brały udział w tych zawodach po raz pierwszy i od razu „wskoczyły” do strefy medalowej,  zdobyły brązowy medal (!) … czego nie spodziewała się nawet sama Pani Trener Swietłana Tarkowska.  

           W skład drużyny Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław wchodziło 5 zawodniczek, które w tym sezonie jesiennym dopiero zaczęły startować na zawodach: Nadia Cedro (8 lat), Izabela Młot (7 lat), Anna Klepczyk (8 lat), Nina Topolnicka (7 lat) i Maura Stępniak (7 lat) i odniosły kolejny sukces.

           Trenerem głównym zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, a trenerem pomocniczym Marcin Dmytrów (student AWF W-W, były gimnastyk z Nysy) i Jan Zajdel (były gimnastyk z Nysy). Warto nadmienić, że wszystkie te zawodniczki zaczynały przygodę z gimnastyką pod okiem Trenera grup naborowych dr. Piotra Piestraka – pracownika Zakładu Teorii i Metodyki Gimnastyki AWF Wrocław – jako 4-latki (!). Jak widać długoletni trud wreszcie przynosi efekty… Należy również podkreślić bardzo dobrą współpracę z rodzicami i szczególnie ważne ich zaangażowanie w sprawy sekcji. Dziękujemy!

  Kolejne zawody – towarzyskie, mikołajkowe -  odbędą się w dniu 6.12.2014 w Łodzi.

           Kolejność drużyn (wyniki sumy 4 przyrządów):

  1. TS Wisła Kraków I drużyna            – 228,150 pkt.

  2. MKS Kusy Szczecin I drużyna         – 221,450 pkt.

  3. KS AZS-AWF Wrocław                    – 220,400 pkt.

  4. KS Iskra Zabrze I drużyna               – 219,850 pkt.

  5. Pałac Młodzieży Katowice             - 217,250 pkt.

  6. KS Korona Kraków I drużyna         - 211,200 pkt.

  7. TS Wiła Kraków II drużyna             - 209,900 pkt.

  8. KS Iskra Zabrze II drużyna              - 206,600 pkt.

  Zawodniczkom, Trenerom i Rodzicom serdecznie GRATULUJEMY !

   


  I  TOWARZYSKIE ZAWODY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ CHŁOPCÓW WE WROCŁAWIU

  W dniu 15.11.2014 o godz. 12.00 w Sali Zakładu Teorii i Metodyki Gimnastyki przy AWF Wrocław odbyły się pierwsze zawody towarzyskie w gimnastyce sportowej chłopców w kategorii młodzików do lat 8.

  Gimnastyka sportowa chłopców nie istniała we Wrocławiu od ponad 40 lat, ale dzięki pracy i determinacji Trenerów Klubu Sportowego AZS-AWF we Wrocławiu od początku 2013 roku rozpoczęła działalność sekcja chłopców pod kierownictwem szkoleniowym trenerki Swietłany Tarkowskiej i instruktora Marcina Dmytrowa. Współpracują z nimi instruktor Tomasz Prygiel i Jan Zajdel. Dwóch zawodników w/w trenerów: Oliwier Pütz  i Bartłomiej Woźniak pierwszy raz w życiu wystartowali w czerwcu 2014 na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Zabrzu i uplasowali się tam w połowie listy startujących. Pierwsze kroki w tym sporcie są bardzo trudne…

  Po kilku miesiącach treningu w trójmeczu towarzyskim z zawodnikami z NTG Nysa (7 zawodników) i Korony Karków (6 zawodników) nasi dzielni chłopcy spisali się bardzo dobrze.

  Wyniki zawodów w czwórboju gimnastycznym chłopców:

   

  1. Cezary Jaseniuk – NTG Nysa – 56,3 pkt.
      Oliwier Pütz – KS AZS-AWF Wrocław – 56,3 pkt.

  2. Nguyen Quang Huy – Korona Kraków – 54,6 pkt.

  3. Leon Pawlik  - Korona Kraków - 54,2 pkt.

  4. Karol Kołodziejczyk - Korona Kraków – 54,0 pkt.

  5. Miłosz Kulpa – NTG Nysa – 53,8 pkt. 

  6. Bartłomiej Woźniak - KS AZS-AWF Wrocław – 53,4 pkt.

  7. Jakub Sadza – NTG Nysa – 53,1 pkt. 
   

  Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy udanego startu!

   


  Najnowsze osiągnięcia zawodniczek gimnastyki sportowej KS AZS-AWF Wrocław

  W dniach 24-26.10.2014 w Nysie odbyła się MAŁA OLIMPIADA - zawody dla 35 zawodniczek z całej Polski w najmłodszej kategorii wiekowej, które zakwalifikowały się do startu w tych zawodach po strefowych Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodziczek.

  Z Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław zakwalifikowały się do „Małej Olimpiady” 3 zawodniczki: Nadia Cedro (8 lat), Izabela Młot (7 lat) i Anna Klepczyk (8 lat) i odniosły kolejny sukces.

  W wieloboju najlepsza w Polsce okazała Nadia Cedro (57,93 pkt.) KS AZS-AWF Wrocław wyprzedzając zawodniczki z UKS „SMS Olsztyn” Monikę Wiśniewską (57, 37 pkt.) i Martynę Szumny (56,60 pkt.) z TS „Wisła” Kraków, na 4. miejscu uplasowała się Izabela Młot (56,27 pkt.), a następnie Katarzyna Porąbka (55,20 pkt.) z TS „Wisła” Kraków i Anna Bukowska (55,1 pkt) z MKS Kusy Szczecin. Anna Klepczyk – KS AZS-AWF Wrocław - zajęła 18. miejsce z wynikiem 53,6 pkt.

  Równie dobrze zawodniczki spisały się w rywalizacji finałowej, w której startuje 8 najlepszych zawodniczek na danym przyrządzie po zawodach w wieloboju.

  W układzie na równoważni Nadia Cedro zdobyła złoty medal razem z zawodniczką z Olsztyna Moniką Wiśniewską, a w finale na poręczach srebrny medal zdobyła Izabela Młot. W konkurencji skoku przez stół gimnastyczny Nadia Cedro zdobyła brązowy medal, a Izabela Młot zajęła 8. miejsce.

  Trenerem głównym zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, a trenerem pomocniczym Marcin Dmytrów.

  Zawodniczkom i trenerom serdecznie gratulujemy !


  Zawodniczki Klubu Sportowego AZS-AWF Wrocław sekcji gimnastyki sportowej wzięły udział w zawodach strefowych MMM – strefa południowa, które odbyły się w Zabrzu w dniach 13-14.06.2014 i odniosły sukces, zdobywając łącznie 7 medali.

  Najlepsza w czwórboju okazała się NADIA CEDRO (8 lat), która z Zabrza przywiozła 3 złote medale. Nadia triumfowała jeszcze w finałach na skoku i na poręczach. Czwarte miejsce w wieloboju zajęła IZABELA MŁOT (7 lat), a 9. była ANNA KLEPCZYK (8 lat). Dobrze spisały się też MAURA STĘPNIAK (7 lat) i NINA TOPOLNICKA (7 lat) zajmując odpowiednio miejsca 18 i 19. W układzie finałowym na równoważni bezkonkurencyjna była Iza Młot, najmłodsza uczestniczka tych zawodów, a na poręczach 3. miejsce zdobyła Ania Klepczyk. W finale w konkurencji skoku gimnastyczki wykonywały salto w przód z odbicia z odskoczni. Zawodniczki KS AZS-AWF Wrocław zdominowały podium: 1. była Nadia Cedro, 2. miejsce ex aequo zdobyły Iza Młot i Ania Klepczyk.  

  W zawodach MMM brało udział 39 gimnastyczek do lat 9 z województw opolskiego (klub NTG Nysa) i śląskiego (2 kluby Iskra Zabrze i MKS Pałac Młodzieży Katowice). Na uwagę zasługuje fakt, że opiekę mentalną i wsparcie dla młodych zawodniczek podczas startu wzięła na siebie 14-letnia gimnastyczka OLGA BORYSŁAWSKA, która jest już juniorką i na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorek zajęła 7. miejsce w finale na ćwiczeniach wolnych.

  Większość z w/w dziewcząt oprócz Nadii to debiutantki, startowały po raz pierwszy na zawodach poza Wrocławiem i macierzystym klubem, a ich hart ducha i umiejętność koncentracji podczas zawodów  dobrze rokują na przyszłość.       

  Sukcesy te są dziełem zespołu trenerów sekcji gimnastyki sportowej KS AZS-AWF Wrocław. Trenerem głównym wyszkolenia zawodniczek jest mgr Swietłana Tarkowska, drugim trenerem – Marcin Dmytrów. Warto też podkreślić, że trenerem szkolenia początkowego grup naborowych jest dr Piotr Piestrak, pracownik AWF Wrocław, który rozpoczyna pracę ze wszystkimi najmłodszymi (4-letnimi) adeptkami gimnastyki sportowej przy pomocy instruktorów: Magdaleny Cierpiał, Mirosława Habaja i Jakuba Paszyńskiego. Już 7-8-letnie dzieci wykonują niełatwe ćwiczenia na 4 przyrządach: skoku, poręczach asymetrycznych, równoważni i ćwiczeniach wolnych.  Nauka ćwiczeń podstawowych, kształtowanie siły i elastyczności mięśni a nade wszytsko koordynacji  ruchów  musi rozpoczynać się w wieku 4-5 lat, żeby zawodniczka była w stanie podołać wymaganiom regulaminu gimnastyki sportowej i wystartować na zawodach. Dzieci, po 1-2 latach szkolenia, nabywają nieprzeciętnych umiejętności gimnastycznych na przyrządach, ale też uczą się systematyczności i konsekwencji w pracy na treningu. Na efekty trzeba cierpliwie czekać, a te w końcu przychodzą – sukcesy i cała radość z wygranej. Jak widać w sekcji gimnastyki sportowej wiedzą jak tego można dokonać. Na pochwałę zasługuje w tym miejscu zaangażowanie rodziców dzieci, od ich systematyczności zależy znaczna część sukcesu. Zgrany zespół trenerów, rodziców i zawodniczek przy wsparciu władz KS AZS-AWF Wrocław i samej AWF, na której obiektach trenują 3 sekcje sportów gimnastycznych, tworzy niezbędne warunki do rozwijania tej dyscypliny sportu. Naszym zdaniem to gimnastyka sportowa leży u podstaw wszystkich innych dyscyplin sportowych, a dziecko ma szansę na harmonijny rozwój motoryczny. Nawet jeśli nie osiągnie najwyższego miejsca na podium, to po takim szkoleniu jest gotowe do uprawiania każdego sportu.

   

  Wyniki wieloboju w MMM w Zabrzu:

  1. Nadia Cedro (KS AZS-AWF) – 58,450 pkt.

  2. Amelia Pławecka (MKS Pałac Młodzieży Katowice) – 57,100 pkt.

  3. Zuzanna Iwaniak (Iskra Zabrze) – 56,000 pkt.

  4. Izabela Młot (KS AZS-AWF Wrocław) – 55,800 pkt.

  ….

  9. Anna Klepczyk (KS AZS-AWF Wrocław) – 55,200 pkt.

  18. Maura Stępniak (KS AZS-AWF Wrocław) – 53,200 pkt.

  19. Nina Topolnicka (KS AZS-AWF Wrocław) – 52,750 pkt.

   

  Koordynator Sekcji Sportów    
  Gimnastycznych KS AZS-AWF Wrocław                    

  Małgorzata Sobera  

   

  Nadia Cedro, Ania Klepczyk, Nina Topolnicka, Maura Stępniak i Iza Młot

   

  Nadia Cedro 1. miejsce i Iza Młot 4. w wieloboju na Międzywowjewódzkich Mistrzostwach Młodziczek w Gimnastyce Sportowej

  Od lewej: trenerka Swietłana Tarkowska, Iza Młot z tatą, Ania Klepczyk, Maura Stępniak, Nina Topolnicka, na górze Nadia Cedro z tatą, po prawej mama Ani i Maury

 4. Obozy / zgrupowania

  w przygotowaniu

 5. Terminarz

  w przygotowaniu

 6. Galerie

 7. Dokumenty do pobrania