Biatlon

  1. Zajęcia i treningi

    Jerzy Szyda
    poniedziałek 16.00 - 17.30
    wtorek 14.30 - 17.30
    środa 15.00 - 17.30
    czwartek 16.00 - 17.30
    piątek 15.00 - 17.30
    sobota 10.00 - 13.00
    Treningi w Czarnym Borze *

     

    Są to godziny treningów dla całej grupy, dostosowane do potrzeb zawodników uczących się w szkołach średnich.

    Seniorzy mają jeszcze treningi indywidualne ustalane na bieżąco (najczęściej w godzinach 9.30 - 11.30).

    Treningi odbywają się w Czarnym Borze:

    • na strzelnicy biathlonowej (stadion sportowy)
    • na trasach nartorolkowych w terenie (najczęściej Borówno k. Czarnego Boru)
    • w terenie (w promieniu 15 km od Czarnego Boru)
    • w hali sportowej ul. XXX lecia (poniedziałek i czwartek w kwietniu, maju-do 15.05 i listopadzie przed opadami śniegu)
  2. Trenerzy

    Jerzy Szyda

    tel. 603 195 593

    poczta: jszyda@op.pl


    Prezentacja zawodników

     

    Łukasz Słonina

    • Mistrz Polski seniorów w biegu sprinterskim 2013; ósmy zawodnik Uniwersjady w Erzum – Turcja, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Soczi 2014, .
    • Uczestnik Uniwersjady 2015 w Turynie
    • Od 2015 roku trener grupy młodzików i juniorów młodszych

    Karolina Trzaska

    • W sekcji biathlonu od lipca 2014 r. Wcześniej biegaczka, członkini młodzieżowej kadry narodowej w biegach narciarskich, uczestniczka EYOF 2013, Mistrzostw Świata 2014, mistrzyni Polski juniorek w biegach narciarskich 2014

    W sezonie 2015:

    • zwyciężczyni zawodów Pucharu Polski w biathlonie
    •  zwyciężczyni zawodów Pucharu Polski w biegach narciarskich
    • członkini kadry narodowej juniorek w biathlonie 2015

    Mateusz Janik

    Osiągnięcia:

    • v-ce Mistrz Świata Juniorów w biathlonie na nartorolkach 2014 bieg sprinterski
    •  Mistrz Polski Juniorów 2015 bieg sprinterski
    •  Mistrz Polski Juniorów 2015 bieg pościgowy
    •  Mistrz Polski Juniorów na nartorolkach 2014 bieg sprinterski
    •  Mistrz Polski Juniorów w biathlonie letnim 2014 bieg indywidualny
    •  Mistrz Polski Juniorów w biathlonie letnim 2014 bieg masowy
    •  3m  Mistrzostw Polski Seniorów 2015 bieg sztafetowy
    •  6m  Mistrzostw Europy Juniorów 2015 bieg sztafetowy
    •  7m  Mistrzostw Europy Juniorów 2015 bieg sprinterski
    •  9m  Mistrzostw Europy Juniorów 2015 bieg pościgowy
    • Uczestnik Mistrzostw Świata Seniorów w biathlonie:
      -Kontiolahti (FIN) 2015
    • Uczestnik Pucharu Świata Seniorów w biathlonie:
      -sezon 2013/2014: Kontiolahti (FIN) i Oslo (NOR)
      -sezon 2014/2015: Hochfilzen (AUT)
    • Uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w biathlonie:
      -Kontiolahti (FIN) 2012, Obertilliach (AUT) 2013
      -Presque Isle (USA) 2014, Raubichi (BLR) 2015
    • Uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów w biathlonie:
      -Nove Mesto (CZE) 2014
    • Członek kadry narodowej “A” – olimpijskiej  w biathlonie

    Bartłomiej Filip

    •   IV miejsce Mistrzostwa Świata J.Mł 2015 w biegu indywidualnym – Raubicze/ Białoruś
    • XII miejsce MŚJmł 2015 w biegu sztafetowym
    • XIV miejsce Mistrzostwa Europy Seniorów 2015 w biegu sztafetowym
    • III miejsce MPJ w biegu pościgowym
    • II miejsce MPJ w biegu sztafetowym
    • III miejsce MPS w biegu sztafetowym
    • Członek kadry narodowej “B” – olimpijskiej w biathlonie

    Mariusz Wtorek

    • Zwycięzca zawodów Pucharu Polski w biathlonie
    •  II miejsce MPJ w biegu sztafetowym
    •  III miejsce MPS w biegu sztafetowym
    •  członek kadry narodowej juniorów 2015 w biathlonie

    Tomasz Jurczak

    • W sekcji biathlonu od czerwca 2014. Wcześniej biegacz, medalista Mistrzostw Polski juniorów 2014
    • Zwycięzca  zawodów Pucharu Polski w biathlonie
    • III miejsce MPS 2015 w biegu sztafetowym
    • członek kadry narodowej juniorów 2015 w biathlonie

     

  3. Zawody

    Informacja o osiągnięciach zawodników sekcji biathlonu podczas

    Mistrzostw Polski Juniorów w biathlonie letnim Kościelisko 26 – 30.06.2015

    1. Bieg indywidualny

                    -   3 miejsce Bartłomiej Filip

                    -   4 miejsce Mateusz Janik

                    -    9 miejsce Wtorek Mariusz

                    -    5 miejsce Trzaska Karolina

                    -    8 miejsce Surdyka Natalia

    1.   Bieg sprinterski

    -3 miejsce Karolina Trzaska

    -6 miejsce Surdyka Natalia

    -4 miejsce Mariusz Wtorek

    -5 miejsce Filip Bartłomiej

    1. Bieg masowy

                    -    1 miejsce Mateusz Janik

                    -    2 miejsce Bartłomiej Filip

                    -    4 miejsce Mariusz Wtorek

                    -    10miejsce Jurczak Tomasz

                    -    2 miejsce Karolina Trzaska

                    -    8 miejsce Surdyka Natalia

    Łącznie biathloniści zdobyli:

    1 złoty; 2 srebrne; 2 brązowe medale oraz trzy 4 miejsca Mistrzostw Polski Juniorów.


    Mistrzostwa Polski 2014

    • I miejsce M. Janik – AZS AWF Wrocław;
    • II miejsce Patryk Dąbrowski – AZS AWF Wrocław

    Mistrzostwa Polski 2015:

    • I miejsce M. Janik;
    • III miejsce B. Filip;
    • VI miejsce M. Wtorek – wszyscy AZS AWF Wrocław
  4. Obozy / zgrupowania

    w przygotowaniu

  5. Terminarz

  6. Galerie

  7. Dokumenty do pobrania